Acun Ilıcalı’dan, Vitor Pereira’ya flaş sözler!

Hull City’nin sahibi Acun Ilıcalı, Mesut Özil ve Vitor Pereira’nın Fenerbahçe dönemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Acun Ilıcalı, Haber Global’e yaptığı açıklamalarda Portekizli teknik adam Vitor Pereira hakkında flaş ifadeler kullandı. 

“Pereira yıldız düşmanı bir adam”

Vitor Pereira’nın kompleksli bir çalıştırıcı olduğunu söyleyen Acun Ilıcalı, ”Tamamen kompleksli bir teknik direktörün, bir futbolcuya infazıdır Mesut Özil olayı. Pereira Fenerbahçe’den gönderildiğinde, bu hoca mı hoca değil demişimdir. O kadar o dönemde inancımı kaybetmişimdir. Aynı adam tekrar geldi maalesef. Kompleksli, gençleri çıkarıyorum havası yaratmaya çalışan, kendisini ön plana çıkaran, yıldızları değil gençleri çıkartıyorum demeye çalışan, yıldız düşmanı bir adam. Bundan sonraki kariyerinde de çok zorluklar yaşayacak. Bu tarz karakter problemi olan hocaların dünya futbolunda bir yere geldiğini görmedim.” dedi.

“Pereira, Mesut Özil’in sinir sistemini bozdu”

Yıldız futbolcuların alındığı takdirde oynamasından yana olduğunu belirten Ilıcalı, şu cümleler ile sözlerine son verdi:

“Dünyada bir kural vardır, yıldız futbolcu alıyorsan ya oynatırsın ya almazsın. Alex’i yedek bırakmaya kalktık, ertesi gün Türkiye’yi terk etti. Bazı oyuncular yedek kalmaz. Ronaldo’yu yedek bırakabildiler mi, dünya karıştı. Mesut Özil kariyer olarak dünyadaki aktif oyuncular içerisinde belki ilk 10’a girer. Ne oldu, bu adamı biz 5 dakika, 10 dakika oynattık, ertesi gün oynatmadık. Bütün sinir sistemini bozdu. Bence tamamen bir teknik direktörün bir oyuncuya vereceği bütün zararı verdi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x