Microsoft ve IBM, Geliştirilmiş Siber Güvenlik İşbirliklerini Duyurdu

Microsoft ve IBM Consulting, kuruluşların güvenlik operasyonlarında yardımcı olmak için geliştirilmiş siber güvenlik işbirliğini duyurdu. İşbirliğinin bir parçası olarak her iki şirket de müşterilere yardımcı olmak için birbirlerinin güçlü yönlerinden yararlanacak. Bu durumda, IBM Consulting’in sektör lideri siber güvenlik hizmetleri ve Microsoft’un Sentinel ve Entra Suite’i de içeren kapsamlı güvenlik teknolojisi portföyü, kuruluşların uçtan uca güvenlik operasyonlarını geliştirmelerine yardımcı olacak.

Microsoft-IBM Consulting ortaklığının temel ayrıntıları şu şekilde sıralanıyor:

  • Kısa süre önce Microsoft MXDR onaylı çözüm statüsüne kavuşan IBM’in Tehdit Algılama ve Yanıtlama (TDR) Bulut Yerel hizmeti, Microsoft Sentinel, Microsoft Defender XDR ve Bulut için Microsoft Defender’ı, IBM’in TDR Bulut Yerel hizmetinin temelini oluşturan yapay zeka destekli güvenlik teknolojileriyle birleştirerek müşteriler için tehdit algılama ve yanıtlamayı hızlandırmaya yardımcı olacak.
  • IBM Consulting’in küresel güvenlik analistleri ekibi, müşterilerin hibrit bulut ortamlarındaki güvenlik uyarılarının 7/24 izlenmesini, araştırılmasını ve otomatik olarak düzeltilmesini sağlıyor.
  • IBM Consulting ayrıca müşterilerin Microsoft’un uçtan uca güvenlik çözümlerinin değerini en üst düzeye çıkarmak için güvenlik operasyonlarını dönüştürmelerine yardımcı olacak.

Kuruluşların bulut kimliklerini korumasına yardımcı olmak için IBM Consulting ve Microsoft, Microsoft Entra araç paketinin temellerini temel alan ve IBM’in otomasyonu, hızlandırıcıları ve sektör etki alanı bilgisiyle geliştirilen yeni bir çözüm geliştirdi.

Ek olarak, bu genişletilmiş ortaklığın bir parçası olarak Microsoft ve IBM Consulting aynı zamanda ortak pazara açılma girişimlerine ve yeniden beceri kazandırma programlarına da yatırım yapacak. IBM, 1.300’den fazla Microsoft sertifikalı güvenlik uygulayıcısının, Microsoft tabanlı güvenlik araçlarını müşteri platformlarına yerel olarak yerleştirmek üzere IBM Consulting’de eğitildiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x